your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Grawitacja

Czy nie uważacie, że to w ogóle nie jest film science fiction? Tu tylko rzecz dzieje się w przestrzeni kosmicznej, ale przez sam ten fakt filmu nie można przypisać do gatunku sf.

3 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Koniec z Hollywood

Film jak film, nawet zabawny. Nic odkrywczego. Ale jedna rzecz jest groteskowa: film nakręcony (w filmie) przez niewidomego reżysera przez amerykańską widownię został odebrany jako gniot, natomiast Francuzi, którzy wg Allena nadają ton europejskim trendom (pewnie sporo w tym prawdy) potraktowali ten bełkot jako arcydzieło! Reasumując, Europejczycy dla Allena są głupkami, natomiast Amerykanie wprost przeciwnie; o dziwo, w Europie, a na pewno w Polsce, często to Amerykanie są uważani za osoby z tej [...] Przeczytaj całość

4 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Monodram

W jaki sposób ktoś wymyślił do tego filmu plakat z logo zespołu Yes?

2 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Mistrz kierownicy ucieka

Afirmacja anarchii. Wszyscy jednoczą się przeciw obowiązującemu prawu. Główny bohater dla pieniędzy podejmuje się zadania, którego realizacja wymaga bezustannego łamania zasad ruchu drogowego, a przy okazji wszelkich innych zasad, które utrudniają jego wykonanie. Policja jest przedstawiona jako zgraja nieudaczników i coś zupełnie niepotrzebnego, utrudniającego życie - dzisiaj bardzo powszechna teoria.

2 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Człowiek z M-3

Utarło się takie określenie "absurdy PRL-u", które jest przypisywane do niemal wszystkich polskich filmów tamtej epoki, które choćby minimalnie nawiązywały do obowiązujących wówczas praw. Jakie absurdy peerelowskie mamy w tym filmie? Czy to, że ludzie mogli otrzymać od spółdzielni mieszkanie? A może to, że większe mieszkania należały się małżeństwom, a nie osobom samotnym? Czy to są absurdy? To było dużo bardziej logiczne i ludzkie niż większość zasad obowiązujących w kapitalizmie.

7 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Rozdroże Cafe

Fragment opisu filmu: "Trzej młodzi, ambitni ludzie z prowincji przybywają do Warszawy, żeby zrobić karierę." Zwłaszcza "ambitni". Tyle mają wspólnego z ambicją co koń pociągowy. Ich ambicją jest zdobyć kupę szmalu bez względu na metody osiągnięcia tego celu. A to już nie jest ambicja, lecz aberracja.

5 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Śmierć nadejdzie jutro

Typowy film o Jamesie Bondzie. Dla mnie Bond to porażająca ilość głupoty - przepraszam fanów za to określenie, ale nie potrafię znaleźć nic interesującego (że już się nie będę wygłupiał z szukaniem czegoś "wartościowego") w całej tej serii. Nie wiem jak można uznać nawet choćby za rozrywkę filmy o facecie, który wszystko potrafi i umie wyjść z najgorszych opresji, ratując za każdym razem świat przed konsekwencjami działań szaleńców.

1 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Hudson Hawk

Film całkiem niezły do jakiejś 25 minuty. Później jest już tylko jedna wielka żenada, w związku z czym, grad Złotych Malin w ogóle mnie nie dziwi.

2 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Nędznicy

Są takie dzieła, które zawierają tyle uniwersalnych prawd i mądrości, że nie sposób przejść obok nich obojętnie, nie zastanowić się. I trudno jest nie zrobić z nich znakomitych filmów.

10 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Michał Strogoff, kurier carski

Sporo pozmieniane, zwłaszcza w końcówce, w odniesieniu do książki Verne'a. Ktoś próbował być mądrzejszy, ale wyszło to kiepsko.

3 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Across the Universe

Okropne covery - typowa amerykańska popowo-rockowa papka. Film długi i nudny.

3 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Picasso - Twórca i niszczyciel

Kiepski film kiepskiego reżysera. Biografia genialnego malarza wg filmu wydaje się dotyczyć innego człowieka - poza kobietami Picassa, niemalże wszystko jest nieprawdą.

2 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Akcja las

Nie zgadza się rok produkcji

6 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Avengers

Jeszcze nie oglądałem, ale niemal z całkowitą pewnością mogę apriorycznie powiedzieć, że ten film nie będzie mi się podobać. Z tego prozaicznego powodu, że zdecydowaną większość filmów o superbohaterach uważam za bzdury. Tutaj tych magicznych postaci ma być więcej niż zazwyczaj, więc się to wszystko skumuluje i przez to lepiej nie będzie. Wiem, że mit supermana istnieje od tysiącleci, pewnie we wszystkich kulturach i cywilizacjach, ale to niczego nie dowodzi. Pewnie autorami większości tych postaci, [...] Przeczytaj całość

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Faraon

Rewelacyjna ekranizacja genialnej książki.

10 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Meduzy

W moim odczuciu typowe współczesne arcydzieło nijakości. Losy kilku postaci, które mogą się nieco splatać lub nie, które mogą się potoczyć we wszystkie możliwe strony, zakończyć się na wszelkie możliwe i niemożliwe sposoby lub wcale się nie zakończyć, bo po prostu w scenariuszu nie będzie kontynuacji. Dodać trochę tajemnicy (dziewczynka, która wyszła z morza, a potem nagle znikła), zaznaczyć brutalność i absurdy codzienności i jest film, na pozór o czymś, a naprawdę o niczym. Taki kolaż o codzienności, [...] Przeczytaj całość

2 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Albert Schweitzer: Afryka wzywa

"Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć" - słowa Alberta Schweitzera, teologa, filozofa, lekarza, osoby wybitnej, kompletnej, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, którymi kierował się w swoim życiu. Film przedstawia jego dzieło i życie w sposób przejrzysty, uwypuklając wielkość, a przy tym pokorę, tego człowieka, postaci zasługującej na najwyższy szacunek. Niestety, pół wieku po jego śmierci, nie jest chyba zbyt znany, popularny i naśladowany. Znacznie dłużej i jaśniej trwa [...] Przeczytaj całość

9 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Zbrodnia i kara

W filmie jest w zasadzie tylko podwójne siekierobójstwo z książki, a resztę to już raczej wydumał sobie pan Dumała, tworząc wariację na temat "Zbrodni i kary", do tego stopnia zmieniając dzieło, do którego nawiązał, że wyszła niemal całkiem inna historia. Kto nie zna książki, na pewno jej nie pozna na podstawie tego filmu - poza morderstwem, którego powodów też nie pozna z filmu.

4 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Hugo i jego wynalazek

Warto obejrzeć z tego względu, że film przypomina osobę, nieco biografii i twórczości jednego z najbardziej charyzmatycznych i oryginalnych reżyserów filmowych z czasów początków kina. Nie wszystko zapewne jest tu zgodne z prawdą, ale to nie ma większego znaczenia. Jest szansa, że po obejrzeniu tego filmu część widzów zainteresuje się tą postacią. Nawet 3d (moim zdaniem ślepa uliczka kinematografii) za bardzo nie drażni w tej produkcji. Ale kto i po co wymyślił w polskiej wersji tytułu "... i jego [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni napisał o Zapowiedź

Większość osób zarzuca filmowi zepsute zakończenie. Ja natomiast uważam, że wszystko jest w porządku, zakończenie jest jak najbardziej prawidłowe, logicznie wynikające z całości, natomiast brak temu filmowi początku. Z przedstawionego obrazu świata można by wywnioskować, że świat jest idealny, wszystko super, problemy nie istnieją, ludzie są wspaniali, a tymczasem nadchodzi zagłada. Wszystkie biblijne katastrofy (a nawiązań do Pisma Świętego tu nie brakuje) wynikały zawsze z tego, że ludzie byli [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

pokaż więcej